Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Eylül 2021

Akçakale Eski Aile Mezarlığı Bakım Çalışması Yapıldı

Reklam
Akçakale Eski Aile Mezarlığı Bakım Çalışması Yapıldı

Akçakale Belediyesi görevlileri tarafından, Akçakale Eski Aile Mezarlığı bakım ve temizlik çalışması yapıldı.

Vatandaşların kabir ziyaretlerini daha rahat bir şekilde gerçekleştirmeleri için Akçakale Belediyesi tarafından mezarlıkların bakım, onarım ve temizlik çalışmaları rutin olarak sürüyor.

Akçakale Eski Aile Mezarlığı

Akçakale Eski Aile Mezarlığı Bakım Çalışması

Şanlıurfa iline bağlı Akçakale ilçesinin Akçakale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler çalışmalar kapsamında Akçakale ilçesinde bulunan Eski Mezarlıkta bakım ve temizlik kapsamındaki çalışmalarda yollar süpürülüp yıkandı. Mezarlar arasındaki kuru otlar temizlendi ve mezar taşları düzeltildi.

Akçakale İlçesi Eski Mezarlık

Belediye manevi değerlere sahip çıkmanın yanı sıra vatandaşların daha rahat ve huzurlu bir şekilde Mezarlık ziyareti yapmaları için çalışmalarını peyder pey sürdürecek.

Akçakale Belediyesi Mezarlıklara Önem Veriyor

Daha öncede Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’nın girişimleri ile büyükşehir belediyesinin koordinesinde Akçakale Yeni Mezarlık’ta yürütülen alt yapı ve çevre düzenlemesi çalışmaları vatandaşlar tarafından oldukça beğeni kazanmıştı.

eski yıllarda su baskınlarının yaşandığı yeni mezarlıkta suyun tahliyesi için drenaj kanalları, çeşme, musalla taşı ve gasil hane yenilemelerinin yanı sıra, geceleri karanlık olan mezarlığa aydınlatma sistemi de kurulmuştu.

Daha önce de çalışmaları yerinde inceleyen Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, “Mezarlık bizim son durağımızdır, bu sebeple buraları çok önemsiyoruz” diyerek mezarlıklara verdiği önemi dile getirmişti.

Etiketler:

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz